Konkurs

PREZENTACJE KONKURSOWE –> http://instytuttransmisjikulturowej.pl/smr/konkurs/prezentacje/

WYNIKI KONKURSU –> http://instytuttransmisjikulturowej.pl/smr/wyniki-konkursu/


Jury konkursu

Joszko Broda

fot. Andrzej Koziara

Joszko Broda – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem i Retoryki Stosowanej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, uczeń mistrzów muzyki tradycyjnym w przekazie transmisji międzypokoleniowej, artysta, muzyk, multiinstrumentalista, producent muzyczny, autor projektów w dziedzinie kultury, autor programów artystycznych opartych o dziedzictwo kulturowe, współtwórca zespołów dziecięcych „Arka Noego”, „Dzieci z Brodą”, autor albumów muzycznych, muzyki filmowej i teatralnej, muzyk sesyjny (albumy muzyczne, film, teatr), juror w trakcie konkursów artystycznych dla dzieci i castingów.


Katarzyna Golec

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Całe życie zawodowe związana z działaniami w obrębie kultury, szczególnie adresowanymi do najmłodszych. Ukończyła Podyplomowe Studia Menedżerskie na UW i Pomagisterskie Studium Logopedyczne na UW. Występowała w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku Białej, jednocześnie prowadząc działalność edukacyjną skierowaną do dzieci. Prowadziła Fundację Braci Golec, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieci i promocją polskiego folkloru. Koordynowała prace związane z wydaniem i promocją dwóch pierwszych tomów albumów serii ”Stroje ludowe w Karpatach polskich”. Producentka słuchowisk dla dzieci. Współpracując z agencją producencką TOProduction na stanowisku asystenta reżysera, zrealizowała kilkadziesiąt widowisk plenerowych, koncertów telewizyjnych i projektów edukacyjnych.


Dorota Izabela Majerczyk

Dorota Izabela Majerczyk (z domu Pintscher) urodzona 16 listopada 1971 roku w Rabce- Zdroju, folklorystka, etnograf i badacz kultury ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce. W 2005 roku ukończyła studia wyższe na wydziale etnologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Filia w Cieszynie (Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji, Katedra Folklorystyki Ogólnej i Stosowanej), pogłębiając wiedzę z dziedziny folkloru uzycznego i teorii muzyki pod okiem prof. Alojzego Kopoczka. W 2010 roku ukończyła Podyplomowe Studia Etnomuzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim.

Działalność artystyczno-społeczna Pani Doroty Majerczyk obejmuje przede wszystkim: organizację koncertów, występów, festiwali, warsztatów folklorystycznych oraz wspieranie działaczy regionalnych i twórców ludowych w regionie podhalańskim. Pani Dorota Majerczyk jest niewątpliwie osobą, której społeczność lokalna wiele zawdzięcza w zakresie upowszechniania dziedzictwa kulturowego regionu.